Kurs Euro: www.aliorbank.pl

Informacje
Sklepy: 250m
Centrum: 250m
Zakwaterowanie
14:00
Wykwaterowanie
10:00
Wellness & Spa

Hotel Diamant 3 gwiazdki

Lokalizacja: Słowacja » Hont » Dudince
Cena od 448 euro

Opis

Sanatorium Diamant*** oferuje noclegi w pokojach jedno i dwuosobowych oraz w odpowiednio wyposażonych apartamentach. Pokoje mają widok na park, wyposażone są w telewizję satelitarną i kablową, radio, telefon z wyjściem na miasto, lodówkę, niektóre pokoje posiadają klimatyzację. Dla osób na wózkach oferujemy ponadto pokoje bez barier z węzłem sanitarnym, bez balkonu. Ośrodek posiada 40 pokoi jednoosobowych, 44 dwuosobowe, 3 apartamenty i 2 luksusowe apartamenty prezydenckie. Do kompleksu należą też pomieszczenia: kawiarnia (z łączem wifi internetowym), koncertowa sala kongresowa, kino i biblioteka.

Położenie

Diamant Dudince – najmłodsze uzdrowisko na Słowacji, znajdujące się w regionie Hont. Wyjątkowy skład i rzadkie właściwości balneologiczne wody mineralnej (podobny skład mają tylko źródła w Japonii i Vichy we Francji) doskonale sprawdzają się w leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, układu ruchu i układu nerwowego. Wyjątkowość tutejszej wody polega na tym, że jako jedyna w Europie zawiera tlenek węgla i siarkowodór. W przeszłości uzdrowisko było ulubionym miejscem węgierskiego króla Macieja oraz Elżbiety, małżonki Franciszka Józefa I.

Udogodnienia obiektu

Diament Standard

Diament Standard

Standardowe pokoje jedno i dwuosobowe na pierwszym i drugim piętrze.
Pokoje mają widok na park, wyposażone są w telewizję satelitarną i kablową, radio, telefon z wyjściem na miasto, lodówkę, niektóre pokoje posiadają klimatyzację.

Wyposażenie

Diament_- Superior

Diament_- Superior

Komfortowo odnowione pokoje na trzecim i czwartym piętrze.
Pokoje mają widok na park, wyposażone są w telewizję satelitarną i kablową, radio, telefon z wyjściem na miasto, lodówkę, niektóre pokoje posiadają klimatyzację.

Wyposażenie

Diament Apartament

Diament Apartament

3 przestronne apartamenty na czwartym piętrze z klimatyzacją, 2 luksusowe apartamenty prezydenckie, część dzienna, sypialnia, przedpokój, łazienka z wanną i brodzikiem, bidet.
Pokoje mają widok na park, wyposażone są w telewizję satelitarną i kablową, radio, telefon z wyjściem na miasto.

Wyposażenie

Diamant depadance Achat **

Diamant depadance Achat **

Oddalony o 350 m od ośrodka Diamant dysponuje 24 dwuosobowymi pokojami z węzłem sanitarnym, radiem, telewizją kablową i satelitarną oraz lodówką. Usługi dla zakwaterowanych tam gości świadczy ośrodek Diamant.

Wyposażenie

Ametyst

Ametyst
Obiady i kolacje podawane są w formie serwowanej.

Wybór spośród trzech dań na obiad i kolację. 

Możliwość diety rozdzielczej oraz żywienia dietetycznego.

Onyks

Onyks

Śniadanie podawane jest w formie szwedzkiego stołu, podczas obiadu i kolacji można wybierać spośród pięciu rodzajów posiłków, możliwość diety rozdzielnej.

Naturalne Źródła lecznicze

Naturalne Źródła lecznicze

Podstawą leczenia uzdrowiskowego w Dudincach stanowią cenne balneologiczne właściwości wody mineralnej. Wodorowęglanowo-chlorkowa, sodowo-wapienna, węglanowa, siarkowa, hipotoniczna woda zawierająca także inne ważne pierwiastki, jak magnez, fluor, brom, bor, potas oraz bogatą paletę rozpuszczonych minerałów, zwłaszcza sól Glaubera, która umożliwia również leczenie niektórych chorób układu trawienia, mangan i jod. Samoczynnie wywiera z głębokości 57,2 m, temperatura przy wywierzysku wynosi 28°C, a całkowita mineralizacja 5 667 mg/Iˉ¹. Jest wyjątkowa z tego powodu, że jako jedyna w Europie zawiera zarazem dwutlenek węgla i siarkowodór. Źródła mają wyjątkowy skład mineralny na skalę europejską, zawierają jednocześnie 6-10 mg/lˉ¹ wolnej siarki i 1 400 - 1 800 mg/lˉ¹ dwutlenku węgla. Woda o podobnym składzie występuje zagranicą tylko w Vichy (Francja) i w Japonii. Podstawowym składnikiem leczniczym w przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób narządów ruchu oraz układu nerwowego jest siarka pod postacią siarkowodoru. Duże stężenie rozpuszczalnych substancji mineralnych i gazów powoduje, iż źródła te należą do najcenniejszych mineralnych wód leczniczych.

Zabiegi

Zabiegi

Naszym głównym celem jest zaoferowanie gościom i pacjentom w samym kompleksie sanatoryjnym Diamant wrażenia maksymalnej wygody, odpoczynku i profesjonalnego leczenia w zakresie chorób układu ruchu, sercowo-naczyniowego i nerwowego, stresu zawodowego, stanów wyczerpania psychosomatycznego i tzw. chorób menadżerskich. W duchu medycyny nowoczesnej, przy wykorzystaniu jej współczesnych zdobyczy i przy współpracy z wykwalifikowanym i profesjonalnym personelem medycznym oferujemy szerokie spektrum zabiegów, które w połączeniu z piękną scenerią okolicznej przyrody i niczym niezakłóconego spokoju, tworzą idealne warunki doskonałej regeneracji fizycznej i psychicznej. Leczenie sanatoryjne rozpoczyna dokładne badanie lekarskie i następnie przygotowanie indywidualnego planu zabiegów w postaci tzw. legitymacji sanatoryjnej.

Wskazania

Wskazania

Wyjątkowy skład leczniczej wody mineralnej w Dudincach sprawia, że uzdrowisko jest polecane zwłaszcza w leczeniu: chorób narządów ruchu, układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, stresu zawodowego, stanów psychosomatycznych, wyczerpania i tzw. chorób menadżerskich.

„...Jeden pobyt to leczenie jednocześnie chorób kilku układów...“

 

CHOROBY NARZĄDÓW RUCHU:

CHOROBY UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO:

CHOROBY NEUROLOGICZNE:

CHOROBY CYWILIZACYJNE:
Stres zawodowy, stany wyczerpania psychosomatycznego, choroby menadżerskie, skutki przewlekłego przeciążania mięśni i tkanki łącznej układu ruchu.

Czas wolny

Czas wolny

Kiedy uświadomimy sobie, że człowiek jedną część swojego życia przesypia, kolejną spędza na pracy w celu zapewnienia sobie środków do życia, pozostaje nam jedna trzecia czasu, który możemy nazwać wolnym. Z tej przyczyny możemy powiedzieć, że czas wolny to jedyna część naszego życia, w której naprawdę możemy poświęcić się samym sobie. Trzeba go naprawdę wykorzystać tak, aby osiągnąć poczucie zadowolenia, odpoczynku i sensu życia. To czas, kiedy chyba najpełniej odbieramy i czujemy życie, które krąży w nas. Dlatego chcemy Państwu umożliwić odczuwanie życia w jego pełnej krasie, chcemy, aby Państwo uświadomili sobie jego energię i potrafili dobrze wykorzystać każdy jeden moment pobytu. „Co człowiek, to inne wymagania“.....w takim duchu przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji kulturalnych, sportowych i możliwości wycieczek, z których mogą Państwo korzystać w ośrodku Diamant, właśnie w czasie wolnym. Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i że nasze wysiłki zmierzające do przygotowania naprawdę ciekawej i bogatej oferty wykorzystania wolnego czasu zostaną nagrodzone Państwa zadowoleniem i pięknymi przeżyciami.

Sale Konferencyjne

Sale Konferencyjne

Sala kinowa na 150 miejsc, sala posiedzeń na 40 miejsc.

Zapytaj o ofertę

Ze względu na dynamicznie zmieniające się ceny oraz PROMOCJE!
Prosimy o wypełnienie formularza, przygotujemy specjalną ofertę dla Ciebie.
Szczegóły zapytania
Twoje dane kontaktowe
Dodatkowe informacje

Uwaga: specjalne życzenia zostaną spełnione w zależności od ich dostępności i nie są gwarantowane!

Najnowsze Oferty
Słowacja / Jasna Chopok Północ
od 385 euro
Wyżywienie: RO
Słowacja / Tatranska Lomnica
od 450 euro
Wyżywienie: BB
Słowacja / Liptovsky Jan
od 345 euro
Wyżywienie: BB
Słowacja / Donovaly
od 485 euro
Wyżywienie: RO
Najczęściej Przeglądane Oferty
Apartmany Kamzik
Słowacja / Donovaly
od 0 euro
Wyżywienie: RO